بستن

safeland.ir@gmail.com       +98 21 88 81 48 12

توسط

تکنولوژی DLP

DLP  مخفف عبارت Digital Light Processing یا پردازش دیجیتال نور است. این تکنولوژی توسط دکتر لری هورنبک در سال 1987 در شرکت تگزاس اینسترومنت ساخته شد.در دیتا پروژکتورهای ساخته شده بر مبنای این تکنولوژی از یک تراشه یا میکرو چیپ موسوم به DMD استفاده می شود. این تراشه متشکل از میلیون ها آیینه ریز میکروسکوپی است که قابلیت حرکت و تغییر زاویه در دفعات بسیار زیاد را دارند. اندازه هر یک از این آینه ها کمتر از یک پنجم قطر موی انسان است که  می توانند تا 5000 بار در ثانیه به حرکت در آمده و با عقب یا جلو رانده شدن، وضعیت خاموش یا روشن را ایجاد کنند.

تکنولوژی های ساخت دیتا پروژکتورتکنولوژی های ساخت دیتا پروژکتور                                                                   DMD Chip

نور در این سیستم از یک منبع نور (لامپ) به یک چرخه رنگ (شامل سه رنگ اصلی) می تابد و پس از برداشتن طیفهای مختلف رنگ به تراشه DMD می رسد. در تراشه DMD پیکسل های نوری و رنگی  بوسیله آیینه هایی که ذکر شد (با تغییر زاویه آیینه ها) تولید می شوند.

تکنولوژی های ساخت دیتا پروژکتور

در برخی مدل ها برای ایجاد کردن کیفیت بهتر تصویر; از سه میکرو چیپ DMD استفاده می شود.

در این مدل ها بعد از  تولید رنگ ها بوسیله چرخ رنگ; هر یک از رنگ های اصلی (قرمز ، سبز و آبی ) به چیپ مختص خود جهت پردازش تصویر منتقل می شود.

تکنولوژی های ساخت دیتا پروژکتور

پاسخی بگذارید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلدهای با علامت * ضروری هستند

کانال تلگرام گروه مهندسی سیف لند