بستن

safeland.ir@gmail.com       +98 21 88 81 48 12

توسط

انوع مختلف از لامپ های مورد استفاده در پروژکتور

انواع مختلف از لامپ پروژکتور مورد استفاده در پروژکتور عبارتند از:

لامپ متال هالید که شامل چراغ های HID یا لامپ های تخلیه با شدت بالا و UHP لامپ یا چراغ فوق العاده بالا عملکرد
لامپ پروژکتور LED  با عمر طولانی مدت هستند
لامپ پروژکتور لیزر  ترکیبی: ترکیبی از لیزر LED و شدت نور پروژکتور در لومن مشخص شده است. بنابراین قبل از توضیح در مورد انواع مختلف از لامپ و یا لامپ های مورد استفاده در پروژکتور، ما باید یک ایده از آنچه یک لومن است را داشته باشد:

لومن در پروژکتور است

A ‘لومن، اندازه گیری از نور از لامپ پروژکتور و اقدامات قرار است که چقدر لامپ پروژکتور قادر به تولید نور  است. بنابراین مشخصات لومن از یک پروژکتور نشانه ای از شدت روشنایی پروژکتور است. یک راه خوب برای درک لومن است به نور فکر می کنم به عنوان آب، و سپس یک لومن نور می تواند شبیه به اندازه گیری جریان آب در لیتر در ثانیه، برای مثال جریان آب در لیتر در ثانیه از یک شیر آب است.

لامپ متال هالید مورد استفاده در پروژکتور چیست

رایج ترین نوع از لامپ و یا لامپ های مورد استفاده در پروژکتور لامپ متال هالید هستند. لامپ متال هالید برای پروژکتور نیز به عنوان HID یا با شدت بالا لامپ تخلیه و یا UHP لامپ یا چراغ فوق العاده بالا فشار مطمئن شوید. لامپ متال هالید با قوس الکتریکی در داخل یک شیشه لامپ فشار بالا حاوی مخلوطی از بخار جیوه و بخار متال هالید، معمولا سدیم یدید کار. لامپ متال هالید بسیار کارآمد می باشد، تولید نور سفید با شدت بالا در حدود 75 – 100 لومن در هر وات.

طول عمر امتیاز مهم از لامپ متال هالید پروژکتور به طورطبیعی 3000 ساعت است. طول عمر پروژکتور لامپ با آنچه به عنوان “نیمه عمر” شناخته می شود  هزینه های جایگزینی لامپ پروژکتور بسیار کمی در روزهای اخیر با ظهور سایت های خرده فروشان آنلاین که به فروش هر دو لامپ پروژکتور مارک ژنریک و سازگار پایین آمده است. لامپ جایگزین پروژکتور متال هالید از حدود 50 $ به $ 200 در دسترس هستند.

لامپ متال هالید در پروژکتور بسیار داغ هستند و آن نیاز به یک فن با سرعت بالا آن را سرد کند . پروژکتور که به خوبی طراحی شده است، ممکن است صدای فن مزاحمت اجاد کند. همچنین در شروع، لامپ متال هالید پروژکتور نیاز به حدود یک دقیقه برای رسیدن به روشنایی کامل خود و در خاموش کردن یک دوره خنک کردن از حدود یک دقیقه در نهایت قبل از خاموشی کامل نیاز دارد.

یکی از مشکلات استفاده از لامپ پروژکتور متال هالید  است که در صورت قطع برق در حالی که از پروژکتور در حال کار است، باعث می شود که پروژکتور خاموش شود در حالی که فن خنک کننده لامپ نیز خاموش شود. این لامپ پروژکتور در حالی که داغی است عمر ان کوتاه می شود و ممکن است حتی منجر به سوختن لامپ پروژکتور می شود ، که در این صورت شما یک لامپ جایگزین جدید نیاز دارند. برای جلوگیری از این توصیه می شود به یک یو پی اس کوچک ارزان  بین پروژکتور و منبع تغذیه استفاده شود. این به شما زمان کافی می دهد، در شنیدن زنگ قطع برق از یو پی اس، شما را قادر به خاموش کردن پروژکتور و اجازه می دهد که چرخه خنک کننده به کار است.

تمام انواع پروژکتور استفاده از لامپ پروژکتور متال هالید از جمله LCD، DLP و LCOS  در اینجا باید اشاره کرد که تراشه پروژکتور DLP، تنها با یک چیپ DLP به پردازش 3 رنگ طیف RGB مشتق شده از چرخ رنگ، فقط می توانید از ⅓rd از لومن نور سفید از متال هالید است

به عنوان مثال، می گویند که نور لامپ تنها با یک پروژکتور تراشه DLP ، نور 3000 لومن نور سفید تولید می کند ، پس از رنگ RGB قرار داده شد تنها 1000 لومن خواهد بود. بنابراین با در نظر گرفتن روشنایی یا لومن پروژکتور، هر دو نور سفید و لومن نور رنگی RGB  باید در نظر گرفته شود. پروژکتور که 3 تراشه برای پردازش هر رنگ به صورت جداگانه و به طور همزمان بسیار کارآمد تر و استفاده 100٪ از خروجی لومن پروژکتور لامپ. بنابراین پروژکتور با 3 ال سی دی و یا 3 DLP و یا 3 تراشه LCOS هستند بسیار کارآمد تر از تراشه پروژکتور می باشد.

پروژکتور LED توضیح داد

پروژکتور LED از لامپ قرمز، سبز و آبی RGBاستفاده می کنند  و بنابراین لازم نیست که به تقسیم نور سفید ندارد. این موجب صرفه جویی مقدار زیادی از فضای در بدن پروژکتور و پروژکتور در نتیجه LED می تواند بسیار کوچکتر و سبکتر ساخته شده است. همچنین لامپ پروژکتور LED یک نیمه عمر بیش از 20،000 ساعت، حتی برخی از ادعا 60،000 ساعت. لامپ های LED بودن دستگاه های حالت جامد، باعث می شود پروژکتور LED بسیار قویتر از پروژکتورهای با متال هالید باشد.

LED تک تراشه پروژکتور DLP یک چرخ رنگ نیاز به تولید نور RGB است اما استفاده از رنگ LED به طور مستقیم از رنگ LED لامپ به درخشش به طور مستقیم بر روی تک چیپ  DMD.

از دیگر مزایای این پروژکتور با لامپ های LED که آنها سریع به شروع و متوقف کردن پروژکتور است. بدون نیاز به یک دوره خنک کننده برای پروژکتور LED قبل از خاموشی وجود دارد.

یکی دیگر از مزیت عمده از لامپ پروژکتور LED است که روشنایی رنگ منحصر به فرد چراغ لامپ می تواند به طور مستقل کنترل می شود. این امکان، برای مثال می گویند در یک صحنه که در آن هیچ رنگ قرمز مورد نیاز است، به کم نور خروجی تنها رنگ قرمز لامپ های LED، یا با نور لامپ خود و یا با استفاده از زنبق پاسخ سریع. این می تواند به نسبت کنتراست بالاتر با کیفیت تصویر بسیار بهتر بر روی صفحه نمایش می شود.

معایب پروژکتورهای LED هستند که آنها به عنوان درخشان به عنوان پروژکتور لامپ متال هالید است. لازم است که پروژکتور LED در اتاق تاریک استفاده می شود. همچنین پروژکتورهای LED گران تر از معادل متال هالید پروژکتور می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلدهای با علامت * ضروری هستند

کانال تلگرام گروه مهندسی سیف لند